5 prostych kroków do idealnego podkładu

Nie ma nic bardziej frustrującego niż aplikowanie podkładu, który po kilku godzinach staje się niejednolity, rozpada się, a nawet nie wygląda jakby był na twarzy. Jednak wiele z nas zawodzi w poszukiwaniu idealnego podkładu, ponieważ pomijamy kilka ważnych kroków. Z pewnością wiesz, że idealny podkład nie istnieje, jednak możesz dążyć do idealnego podkładu. W tym artykule podpowiemy Ci 5 prostych kroków, które pomogą Ci w osiągnięciu idealnego podkładu.

  1. Przygotuj swoją skórę

Przygotowanie skóry to kluczowy krok do osiągnięcia idealnego podkładu. Niezależnie od Twojego typu skóry, ważne jest, aby zawsze przemywać twarz przed aplikacją podkładu. Ponadto, jeśli masz suchą skórę, warto zainwestować w dobry krem nawilżający, aby uniknąć szeleszczenia i nieestetycznego złuszczania się swojej skóry w ciągu dnia. Jeśli jednak masz tłustą skórę, wybierz krem o matującym działaniu, aby zminimalizować ilość olejów na Twojej skórze.

  1. Wybierz odpowiedni podkład

Wybór odpowiedniego podkładu jest kluczowy do osiągnięcia idealnego wyglądu. Znalezienie odpowiedniego koloru jest tylko jednym z elementów – musisz również zwrócić uwagę na fakturę i skład podkładu. Jeśli masz suchą skórę, wybierz podkład, który zawiera nawilżające składniki. Jeśli masz tłustą skórę, poszukaj podkładu z matującymi właściwościami. Pamiętaj, aby wybierać produkty dopasowane do Twojego stylu życia i indywidualnych potrzeb swojej skóry.

  1. Optymalny sposób aplikacji podkładu

Sposób, w jaki aplikujesz podkład, ma również ogromny wpływ na to, jak długo będzie trwać na Twojej skórze. Najlepszym sposobem jest użycie pędzla lub gąbki do nakładania podkładu. Rozprowadź go od wewnętrznej części twarzy, kierując się na zewnątrz. Stosuj niewielką ilość, a jeśli potrzebujesz, dociąż miejsca, które wymagają lepszego pokrycia.

  1. Użyj korektora

Jeśli masz większe skazy, blizny lub cienie pod oczami, warto użyć korektora. Wybierz produkt, który jest o ton jaśniejszy od Twojego podkładu i nanos go na wybrane, odrębne miejsca, rozprowadzając korektor delikatnie palcami lub pędzlem.

  1. Utrwal Twój podkład

Jeśli chcesz, aby Twój podkład wytrzymał cały dzień, użyj pudru mineralnego lub sprayu utrwalającego. Puder mineralny sprawi, że podkład będzie mniej klejący i nie będzie się marszczyć, a spray utrwalający doda dodatkowej warstwy ochrony Twojemu makijażowi.

Podsumowując, idealny podkład wymaga kilku kroków, w tym dobrego przemywania skóry, wyboru odpowiedniego produktu, zoptymalizowanego sposobu nakładania, poprawnego użycia korektora i dodatkowej warstwy utrwalenia. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać odpowiedni kolor podkładu w zależności od pory roku i stylu życia, aby zawsze wyglądać najlepiej.