Trendy w makijażu dla panującej karnacji

W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zyskuje profesjonalne podejście do makijażu, dzięki czemu kobiety mogą wyróżnić swoją urodę w szerokiej gamie stylów. Jednym z kluczowych czynników przy dobieraniu odpowiednich kosmetyków jest karnacja – to ona decyduje o tym, jakie odcienie sprawią, że twarz będzie wyglądać świeżo i promiennie. W artykule zaprezentowane zostaną trendy w makijażu dla różnych typów skóry.

 1. Różowy makijaż dla jasnej karnacji
  Jasna karnacja wymaga delikatnego podejścia, dlatego makijaż oparty na różowych odcieniach jest idealny dla tego typu skóry. Róż jest kolorem uniwersalnym, który pomoże wyróżnić piękno jasnej karnacji, gdy dobierzemy go w subtelnej, ale wyrazistej formie. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by nie przesadzić z ilością, ponieważ ta karnacja jest wrażliwa na odczyny alergiczne.

 2. Makijaż dla ciemnej karnacji – wykorzystanie złota
  Dla ciemnej karnacji najbardziej charakterystyczne są kolory o ciepłym odcieniu, takie jak złoto czy miedź. Wykorzystując takie kolory w makijażu (np. w postaci ciepłego błyszczyka czy bronzeru), możemy ożywić naszą skórę i podkreślić jej piękno. Ciężko jest w znaczny sposób “przesadzić” z ilością tych produktów, więc w tym przypadku polecamy śmiało eksperymentować.

 3. Perfekcyjny korektor – rozwiązaniem dla trudnej karnacji
  Jeśli nasza karnacja jest uciążliwa lub skłonna do wyprysków, to warto zastanowić się nad dobraniem idealnego korektora. Dzisiaj na rynku możemy znaleźć mnóstwo kosmetyków, które spełnią nasze wymagania. W przypadku, gdy szukamy rozwiązania dla trudnej skóry, zwróćmy uwagę na korektory kolorowe – zielony działa przeciwtrądzikowo, różowy rozświetla, a żółty ukrywa cienie pod oczami.

 4. Makijaż HD – wygląd “na wizji”
  Ten trend pojawił się wraz z rozwojem rozdzielczości, w której tworzone były programy telewizyjne. Makijaż HD skupia się na precyzji wykonania, dzięki czemu twarz wygląda idealnie na ekranie. Ten typ makijażu polecamy zwłaszcza osobom, które często pojawiają się w kamerze, np. na wizji.

 5. Naturalny look – klasyka, która nigdy nie przemija
  Naturalny look to absolutny klasyk, który kobiety obdarzyły dużym zainteresowaniem od lat 90. XX wieku. W skrócie polega on na zastosowaniu neutralnych kolorów, imitujących naturalny odcień skóry. Aby uzyskać taki efekt, warto zrezygnować z mocno kryjących podkładów i tuszów do rzęs, a zamiast tego wybrać kremową konsystencję lub serum, które wydobędą naturalny blask skóry.

Podsumowując, trendy w makijażu dla panującej karnacji zawsze powinny odzwierciedlać indywidualny styl i charakter każdej kobiety. Niezależnie od odcienia skóry, warto wiedzieć, jak dobrać odpowiednie kosmetyki i modyfikować makijaż w taki sposób, aby zawsze podkreślał piękno twarzy.