Trendy w makijażu na święta i imprezy sylwestrowe

Święta Bożego Narodzenia i imprezy sylwestrowe to czas, kiedy chcemy wyglądać wyjątkowo i zrobić wrażenie na innych. Dobrze dobrany makijaż może nam to pomóc osiągnąć. W tym artykule przedstawimy aktualne trendy w makijażu na okres świąteczno-sylwestrowy.

 1. Glitter everywhere
  Brak pewności co do tego, jak dokładnie będzie wyglądał nasz wyjściowy makijaż, zastąpiony zostaje mnóstwem blasku, który sprawia, że każdy efekt wygląda magicznie. Oczy, usta, policzki – wszystko, co akurat egzaminuje, pokryte zostaje cieniakami z brokatem. Taki makijaż zawsze przyciąga uwagę i przypomina, że święta to czas, w którym warto postawić na przepych!

 2. Klasyczny look
  Mamy już całkiem sporo lat, ale nadal twierdzimy, że postawić można na klasykę. Taki look opiera się na neutralnych barwach, jak blado-róż, karmel czy brąz, oraz stabilnych linach. Będziemy wyglądać bardzo szykownie i elegancko, a dodatkowo doda nam on stylu. A to w konsekwencji pomoże nam poczuć się pewnie i odważnie.

 3. Złote i srebrne akcenty
  Najlepiej wykorzystać tu instrukcję “subtelność to klucz do sukcesu”. Wystarczy mały akcent, by wiedzieć, że ten makijaż na pewno nie będzie nudny. Srebrne lub złote wykończenia świetnie się sprawdzą. Doda nam on świątecznej atmosfery i okaże się równocześnie idealnym sposobem na wyróżnienie psychiki w tłumie.

 4. Smokey eyes
  Tego jeszcze w trendzie brakowało. To oczywiście klasyczny podkład. Odpowiedni makijaż do tej pory służył głównie na większe wyjścia i wieczorowe party. Tym razem będzie jednak wręcz idealny na świąteczny sernik w gronie rodzinnym. Wszystko będzie się ze sobą świetnie komponowało i przypominało, że kawałek szyku to doskonały sposób na odpoczynek od codziennych obowiązków.

 5. Czerwień na ustach
  Klasyczny wybór, ale jakże trafny w czasy świąteczno-sylwestrowe. Czerwień na ustach od zawsze wydawała się idealnym rozwiązaniem na odświętną okazję, a teraz tym bardziej. Łączy w sobie przepyszny cień z wyrazistością, co ostatecznie daje wspaniały efekt zmysłowy, seksowny i elegancki.
  Podsumowując, są to najmodniejsze trendy w makijażu na czas Bożego Narodzenia i imprez sylwestrowych. Bez względu na swoje upodobania warto pamiętać, że make up będzie dopełnieniem naszego stylu i pozostajemy przy swoich, niezależnie od kierunku trendów.