5 sposobów na wykorzystanie olejku eterycznego tymianku do leczenia trądziku

Trądzik jest powszechnym problemem skóry, który jest w obliczu prawie każdego nastolatka. Jeśli jesteś również jednym z nich, to na pewno będziesz potrzebował jakiegoś leczenia trądziku.

Co to jest trądzik?

Trądzik jest wspólnym problemem skóry, który jest spowodowany przez zatkane pory, które prowadzi do zablokowania sebum i martwych komórek skóry. Jeśli chcesz, aby oczyścić swój trądzik szybko, to trzeba śledzić prawo leczenia trądziku.

Tak więc, jeśli cierpisz na trądzik to możesz wziąć olejek eteryczny tymianku dla pozbycia się trądziku. W tym artykule, mam zamiar podzielić się z wami kilka skutecznych sposobów, które pomogą Ci oczyścić swój trądzik szybko.

1. Wymieszać 1 łyżkę soku z cytryny i 2 krople olejku eterycznego tymianku w misce i zastosować tę mieszaninę na twarzy. Pozostaw ją na 30 minut, a następnie zmyj zimną wodą.

2. Wymieszaj ćwierć filiżanki oliwy z oliwek i dwie krople olejku eterycznego z tymianku w misce i nałóż ją na twarz. Pozostaw na 15 do 20 minut, a następnie umyj zimną wodą.

3. Nałóż trochę soku z cytryny i wody na wacik i przetrzyj nim twarz.

4. Wymieszaj sok z cytryny i wodę i nałóż na twarz.

5. Użyj trochę sody oczyszczonej do oczyszczenia trądziku.

Wnioski:

Tymianek jest znanym środkiem do leczenia trądziku, ale musisz go używać we właściwy sposób i we właściwym czasie. Zawsze sprawdzaj swój stan i stan skóry przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia. Możesz również spróbować tych wskazówek, aby leczyć trądzik.