Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych

Farbowane włosy wymagają szczególnej pielęgnacji, aby długotrwale zachować intensywność koloru i odpowiednie nawilżenie. Odpowiednio dobrane kosmetyki na pewno pomogą w utrzymaniu zdrowego i pięknego wyglądu włosów. Dlatego postaramy się przedstawić najlepsze kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych.

  1. Szampon do włosów farbowanych

Pierwszym i jednym z najważniejszych kroków w pielęgnacji włosów farbowanych jest dobry szampon. Zalecamy szampony, które są specjalnie przeznaczone do włosów farbowanych, ponieważ te kosmetyki oprócz mycia, pomagają również w ochronie koloru. Szampony te zwykle zawierają składniki, które pomagają zachować kolor, takie jak keratyna, olejek arganowy, witaminy, czy ekstrakt z malin.

  1. Kondycjoner lub maska do włosów farbowanych

Kondycjonery i maski do włosów to kolejne ważne kosmetyki, dzięki którym zachowasz piękny kolor włosów farbowanych. Polecamy wybierać produkty bogate w składniki nawilżające i odżywcze, takie jak olejek z awokado, masło shea czy proteiny jedwabiu. Regularne stosowanie maski lub kondycjonera do włosów farbowanych pomaga wzmocnić cebulki włosowe, zwiększyć objętość i zapobiegać łamliwości włosów.

  1. Olejek do włosów farbowanych

Olejki do włosów farbowanych są doskonałym sposobem na zwalczanie problemów z przesuszeniem i matowieniem włosów. Odpowiednio dobrany olejek zawiera składniki, które pomagają zwiększyć połysk i chronić kolor włosów farbowanych. Polecamy produkty z olejkiem z awokado, olejkiem arganowym lub olejkiem z kokosa. Można stosować je w każdej fazie pielęgnacji włosów, na przykład przed myciem, jako maskę lub na włosy suche.

  1. Spray ochronny przed słońcem

Promienie słoneczne i chlor w basenach mogą zniszczyć kolor włosów farbowanych, dlatego warto wykorzystać specjalny spray ochronny przed słońcem. Zawarte w nim składniki pomagają chronić włosy przed działaniem szkodliwych czynników, takich jak promieniowanie UV. Spray może być stosowany w ciągu dnia, zwłaszcza podczas lata, kiedy jest większe ryzyko uszkodzeń koloru.

  1. Pianka lub lakier z filtrem UV

Ostatnim kosmetykiem, który przyda się w pielęgnacji włosów farbowanych jest pianka lub lakier z filtrem UV. Te produkty pomagają wzmocnić i chronić włosy, ale jednocześnie też nadają stylizacji i utrwalają fryzurę. Warto zwrócić uwagę na naprawdę dobre produkty, ponieważ te tańsze często mogą powodować efekt łuszczenia się koloru.

Podsumowując, istnieje wiele kosmetyków do włosów farbowanych, które mogą pomóc utrzymać piękny i intensywny kolor oraz zapobiec przesuszeniu i łamliwości włosów. Wybieraj produkty bogate w proteiny i składniki nawilżające. Ważne, aby dobierać również takie produkty, które chronią włosy przed działaniem szkodliwych czynników, takich jak promieniowanie UV, chlor w basenie czy suszarka do włosów.